مسعود دهقان _ مدرس و نوازنده

17 ژوئن 2021

 

متولد ۱۳۵۸/۱۲/۰۱ در اکند از توابع ساری

 سال ۱۳۷۹ موسیقی را با ساز گیتار در سبک پیک استایل زیر نظر استاد حمیدبیدار آغاز نمود.

سال ۱۳۸۰ بصورت خود جوش پس از ۶ ماه در نواختن سبک گیتارکلاسیک به سبک فلامنکو پرداخت.

سال ۱۳۸۱ در کنار نواختن سبک گیتار فلامنکو به آموزش پیانو پرداخت و پس از مدتی شروع به آموزش مباحث آهنگسازی کرد.

از سال ۱۳۸۱ تا سال ۱۳۸۶در گروه‌های موسیقی مختلف به نوازندگی و آهنگسازی و تنظیم آهنگ پرداخت.

از سال ۱۳۸۲ تدریس موسیقی در رشته‌های گیتار _ تئوری _ سلفژ و … را بطور رسمی در آموزشگاه‌های ساری قائمشهر و حومه آغاز نمودند.

سال ۱۳۸۷ در رشته هنر نوازندگی سازهای جهانی ( ساز گیتار کلاسیک ) در دانشگاه آکادمی هنر تهران در مقطع کاردانی پذیرفته شدند.

سال ۱۳۸۹ نزد استاد بهرام آقاخان به نوازندگی گیتار فلامنکو پرداختند.

در سال ۱۳۹۰ در رشته هنر نوازندگی سازهای جهانی ( نوازندگی ساز پیانو ) در دانشگاه آکادمی هنر تهران در مقطع کارشناسی پذیرفته شدند.

سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۳ در فرهنگ‌ سرا و آموزشگاه های تهران در رشته های گیتار کلاسیک و گیتار فلامنکو _ پیانو _ سلفژ _ هارمونی _ آهنگسازی و …تدریس کردند

سال ۱۳۹۳ برای آشنایی بیشتر با موسیقی  ایرانی به آموزش آواز ایرانی و ساز سه‌تار پرداختند‌.

سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶ مسئول بخش موسیقی پاپ در شهرداری ساری و بهزیستی ساری و همچنین مدیر گروه رشته موسیقی در هنرستان خیری مقدم ساری و همچنین کارشناس موسیقی انجمن ترانه مازندران بودند

سال ۱۳۹۵ استودیو ضبط چهار را احداث کردند.

سال ۱۳۹۷ توانستن پس از طی کردن مراحل مختلف اول آموزشگاه موسیقی در شمال کشور با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور را در شهر ساری با نام آموزشگاه کلاسیک تاسیس کنند که در رشته‌های موسیقی مدرک رسمی و بین‌المللی فنی وحرفه ای را اهدا می‌کردند.

سال ۱۳۹۸ بعنوان مدیر عامل موسسه فرهنگی و هنری پارسیان شمال در بخش تکثیر و انتشار و کنسرت گذاری به فعالیت‌های خود اضافه نمودند.

سال ۱۳۹۹ کتاب چهارجلدی آموزش گام به گام گیتار در سبک پیک استایل را به چاپ رساندند.

سال ۱۴۰۰ کتاب گیتار کلاسیک بر طبق استاندارد فنی و حرفه‌ای و آموزش پیانو را در دست چاپ قرار دادند و همچنین  در سال خرداد ماه ۱۴۰۰ بطور رسمی مدیرعامل بخش موسیقی موسسه چند منظوره طنین شهرستان نکا را پذیرفتند.


خواندن مطالب زیر به شما پیشنهاد میشود